ha! - Gabinet stomatologii i medycyny estetycznej - Anna Hermanowska

Fraxel® - najnowszy laser frakcyjny w Poznaniu

Fraxel® re:store najnowszy laser frakcyjny w Poznaniu

Laser frakcyjny Fraxel re:store poradzi sobie z bliznami potrądzikowymi, pourazowymi przebarwieniami i zmarszczkami. Nowoczesny system sprawia, że okres rekonwalescencji jest krótki, a zabieg całkowicie bezpieczny i skuteczny. Urządzenie emituje impulsy, które wnikają w skórę, tworząc mikroskopijnej wielkości otworki, przez które emitowany jest w jej głąb światło lasera. I chociaż laser intensywnie działa naskórek wokół pozostaje nienaruszony. Laser tworzy mikroskopijne stożki, aby pobudzić komórki do regeneracji oraz odnowy i odmładzania poprzez gojenie.

Pojedyncza sesja obejmuje 15%-20% powierzchni skóry. Dla najlepszego efektu poleca się wykonywać od 3 do 5 zabiegów w odstępach min. 4-tygodniowych. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona przez 2-5 dni, a okres gojenie będzie trwał do około 1 tygodnia. W tym czasie od miesiąca do pół roku czasu najlepiej stosować kremy o wysokich filtrach, aby uniknąć przebarwień.

Wskazania:

<strong>Fraxel</strong>1

<strong>Fraxel</strong>2

<strong>Fraxel</strong>3

<strong>Fraxel</strong>4

<strong>Fraxel</strong>5

Co to jest terapia laserem Fraxel®?

Do tej pory wszystkie (konwencjonalne) zabiegi laserowe dawały dobre wyniki kosztem jednak znacznych efektów ubocznych, ryzyka, oraz długiego czasu gojenia i powrotu do zdrowia. Zabiegi laserem Fraxel® to innowacyjna technologia oferująca najlepsze cechy dotychczasowych systemów – doskonałe wyniki bez utraty bezpieczeństwa, zminimalizowane efekty uboczne, znacznie skrócony czas gojenia się i o wiele krótsza terapia.

Na czym polega zabieg przy zastosowaniu lasera Fraxel®?

W przeciwieństwie do tradycyjnej dermabrazji laserowej, w wyniku której usuwana jest od razu cała wierzchnia warstwa skóry, zabiegi wykonywane laserem Fraxel® aplikowane są na skórę wybiórczo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. W strefy te kierowane jest światło lasera, które głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki  tkanki podskórnej jak i skóry właściwej. Ponieważ skóra wokół nie jest naruszona, gojenie się następuje niezwykle szybko, a zabieg nie powoduje widocznych ran. Dlatego też laser Fraxel® jest przełomem w zabiegach medycyny estetycznej.

Ilu zabiegów potrzeba?

Według zamierzeń, podczas jednego zabiegu laserem Fraxel® poddaje się naświetlaniu około 20%-25% powierzchni leczonej skóry. Badania kliniczne sugerują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2-4 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia zmiany lekarz, w porozumieniu z pacjentem, może zadecydować o zwiększeniu odstępów czasu pomiędzy zabiegami. Rezultaty są natychmiastowe i postępujące.  Światło lasera Fraxel® pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat, dzięki temu optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2–3 miesiącach.

Na jakie powierzchnie można stosować laseroterapię Fraxel®?

Fraxel® może być stosowany wszędzie na całym ciele, tam gdzie może być stosowana dermabrazja. W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych laserami starego typu, Fraxel® pozwala na odmłodzenie szyi i dekoltu, których nie poddawało się wcześniej dostępnym zabiegom.

Czy zabiegi Fraxel® są bezpieczne?

Technologia Fraxel® została zaaprobowana przez Amerykańską Agencję ds. Leków i Żywności (Food and Drug Administration). Zabieg jest bezpieczny, nie odnotowano żadnego przypadku zbliznowacenia lub infekcji. W przypadkach bardziej intensywnych zabiegów możliwe jest pojawienie się niewielkich pęcherzy i/lub czasowych przebarwień, zwłaszcza u pacjentów z ciemniejszą karnacją.

Czy zabiegi laserem Fraxel® są bolesne?

Zazwyczaj odczuwa się kłucie, które jest dobrze tolerowane przez pacjentów. Aby zmniejszyć dyskomfort pacjenta, przed zabiegiem stosuje się maść znieczulającą. W przypadku bardziej intensywnych zabiegów można zastosować doustne środki przeciwbólowe.

Jak długo trwa każda sesja zabiegu?

Każda sesja może trwać od 10 do 45 minut, w zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi.

Jak szybko następuje powrót do normalnego trybu życia?

Większość pacjentów może podjąć normalną aktywność bezpośrednio po zabiegu. Nie jest wymagane żadne specjalne postępowanie, pacjenci mogą podjąć rutynowe zabiegi pielęgnacyjne skóry bezpośrednio po zabiegu. W obszarach objętych zabiegiem może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może przybrać „opalony” odcień. Po upływie około tygodnia i zagojeniu się mikroskopijnej wielkości obszarów, w których skóra poddana była zabiegowi, koloryt skóry powróci do normy. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy zastosowany zabieg był rozległy, mogą pojawić się strupki lub pęcherze.

Kiedy będą widoczne efekty?

Większość pacjentów zauważy różnicę już w kilka dni po przeprowadzeniu zabiegu. Jednakże prawdziwą zaletą zabiegu jest “wymodelowanie” włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. W związku z tym pacjent będzie doświadczał stopniowej poprawy oraz wygładzenia i poprawy napięcia skóry na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Czy efekty zabiegów laserem Fraxel® są trwałe?

Zmiany naskórka i włókien kolagenu spowodowane laseroterapią Fraxel® są trwałe; jednakże słońce, upływ czasu i ciążenie zbierają swoje żniwo. Fraxel® Laser "cofa wskazówki zegara", ale nie sprawi, że zegar stanie.

Cena: