ha! - Gabinet stomatologii i medycyny estetycznej - Anna Hermanowska

Mezoterapia

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia jest metodą poprawiania stanu skóry, wykorzystywaną w medycynie od lat siedemdziesiątych. Polega na śródskórnym wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo małych dawek substancji leczniczych. Mezoterapia nie tylko zapobiega starzeniu się skóry, ale także wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu. Zarówno zabieg mezoterapii igłowej, jak i bezigłowej może wykonywać jedynie lekarz. Terapia igłowa polega na ostrzykiwaniu skóry igłą, natomiast terapia bezigłowa – bardziej nowoczesna, precyzyjna, efektywniejsza i bezbolesna – odbywa się przy użyciu impulsów elektrycznych i technologii laserowej. Substancje wykorzystywane w mezoterapii zależą od przedmiotu zabiegu. Są to koktaile substancji rewitalizujących i regenerujących, które mają możliwość optymalnego działania dzięki iniekcji bezpośrednio w miejsca korygowane.

 

Zalety mezoterapii

Mezoterapia poprawia kondycję skóry w sposób niechirurgiczny. Wprowadzone podskórnie preparaty stymulują metabolizm komórek, a także produkcję kolagenu i elastyny, przez co skóra staje się bardziej jędrna i lepiej odżywiona.

Działanie mezoterapii

W wyniku naturalnego procesu starzenia pogarsza się nawodnienie skóry i zmniejsza się produkcja włókien elastynowych i kolagenu. Przebieg tego procesu można skutecznie spowolnić poprzez poprawę odżywienia skóry właściwej. Meszki włosowe oraz gruczoły łojowe i potowe są miejscami, przez które mogą przenikać w głąb skóry substancje odżywcze, jednak są one zbyt małe ich rozmieszczenie na skórze jest nierównomierne. Impuls elektryczny rozszerza te otwory, co pozwala przeniknąć substancjom aktywnym w głąb skóry. Substancje te działają przeciwutleniająco, odżywiająco, regenerująco i nawilżająco. Inny rodzaj impulsu w trakcie tego samego zabiegu stymuluje drenaż limfatyczny toksyn i szkodliwych substancji w skórze, a także poprawia przepływ krwi. Wpływa na wzrost ilości wytwarzanego kolagenu, nadającego skórze elsatycznośc. Mezoterapia zapewnia długotrwały efekt poprawy kondycji i jędrności skóry.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

Zabieg nie może być wykonywany w przypadku alergii, cukrzycy, stanów ropnych i zapalnych skóry, opryszczki oraz u kobiet w ciąży i osób źle tolerujących iniekcje.

Cena:

Mezoterapia igłowa: