ha! - Gabinet stomatologii i medycyny estetycznej - Anna Hermanowska

Wypelnianie zmarszczek

Czym jest kwas haliuronowy

Kwas hialuronowy jest polisacharydem, utrzymującym nawilżenie skóry i zapewniającym jej elastyczność. Obecny jest w całym ludzkim ciele, ale aż 50% zlokalizowane jest w skórze. Występuje w głębszych warstwach skóry właściwej, gdzie odpowiada za utrzymanie gładkości i jędrności skóry. Powinniśmy więc postrzegać kwas hialuronowy jako naturalny składnik skóry, który nawilża ją od wewnątrz.

Kwas hialuronowy wspiera także tworzenie się i utrzymanie włókien kolagenowych, niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania tkanki łącznej. Utrata kolagenu powoduje utratę elastyczności i koloru skóry.

Kiedy przychodzimy na świat, nasze ciała pełne są kwasu hialuronowego, jednak z czasem jego poziom stopniowo się zmniejsza. U pięćdziesięciolatków objętość kwasu hialuronowego jest mniejsza o około połowę, niż u osób młodych. Utrata kwasu hialuronowego zaczyna się ok. 18.-20. roku życia, a przed 40. rokiem życia zaczynają się pojawiać jej oznaki – skóra traci elastyczność i pojawiają się zmarszczki.

Kwas hialuronowy stosowany w zabiegach przeciwstarzeniowych ma postać żelu i jest zmodyfikowaną postacią tego samego kwasu, występującego naturalnie w ludzkim ciele.

Bezpieczeństwo i działania niepożądane

Kwas hialuronowy, oparty na naturalnej materii biologicznej, jest zbliżony do kwasu zawartego w ludzkim ciele. Podobieństwo między tymi dwoma substancjami jest na tyle silne, że zabieg z użyciem kwasu hialuronowego nie wymaga nawet wykonania testów alergicznych. Zabieg jest zwykle względnie bezbolesny lub jedynie lekko niekomfortowy, a osoba przeprowadzająca zabieg może zastosować miejscowe znieczulenie, by zwiększyć Twój komfort. Zaraz po zabiegu można doświadczyć w bardzo niewielkim stopniu mijających z czasem niedogodności, np.:

Charakterystyczna dla tych objawów jest ich tymczasowość, więc – jeśli w ogóle wystąpią – znikają w przeciągu kilku dni.

Jeśli którykolwiek z tych symptomów utrzyma się dłużej, niż jeden lub dwa dni, poinformuj o tym swojego lekarza. Ryzyko reakcji alergicznych na wypełniacze jest małe. Jeśli miałaś kiedyś opryszczkę, możesz się jej spodziewać po zabiegu, jednak zminimalizujesz ryzyko jej wystąpienia stosując leki antywirusowe przed zabiegiem.

Cena: